Thuja OCC. Żywotnik Zachodni

Thuja Szmaragd jest najbardziej lubianym i najchętniej sadzonym w ogrodach ze wszystkich odmian żywotnika. Charakteryzuje się regularnym (stożkowym) pokrojem i ciemno-zieloną wręcz szmaragdową barwą, która co ciekawe, nie traci tej barwy w okresie jesienno-zimowym. Pięknie wyglądająca, połyskliwa, zielona ściana gałęzi będzie stanowić wspaniałą dekorację przez cały rok, a szybko rosnące krzewy zapewnią schronienie ptakom i owadom. 

Tuja Szmaragd - charakterystyka

  • doskonała do żywopłotów
  • nie traci barwy nawet jesienią i zimą
  • rośnie bardzo szybko
  • nie obsypuje nasionami
  • zielona cały rok
  • łatwa w pielęgnacji i uprawie
  • dobrze znosi przesadzanie, nawet w starszym wieku
  • odporna na niskie temperatury

Ochrona

Podobnie jak większość Thuj, również tuja „Szmaragd” nie jest w 100% odporna na wszelkie na choroby i szkodniki. Największym zagrożeniem w jej uprawie są przede wszystkim choroby grzybowe. Trzeba uważać, aby podłoże nie było zbyt suche ani zbyt wilgotne. Jest to istotne w okresie po posadzeniu.

Pielęgnacja

Mimo, że ten gatunek dobrze radzi sobie z warunkami zimowymi i jest łatwy w utrzymaniu, to Tuja szmaragd posiada dość wysokie wymagania jeśli chodzi o sadzenie. Aby dobrze rosła i nie sprawiała problemów, należy dla niej wybrać miejsce słoneczne lub delikatnie zacienione. Dobrze byłoby również zasadzić ją z daleka od mroźnych wiatrów. Warto pamiętać, że Thuja szmaragd lubi żyzną, przepuszczalną, umiarkowanie wilgotną glebę, której odczyn zbliżony jest do kwaśnego. Nawożenie można prowadzić od wiosny do lipca, gdyż później roślina powinna mieć szansę na przygotowanie się do zimy. Do prawidłowego wzrostu i rozwoju  potrzebuje też odpowiedniego dokarmiania, gdyż dość szybko zużywa składniki mineralne zawarte w podłożu.

Warianty i cena tuj szmaragd

NAZWAPOJEMNIKWYSOKOŚĆCENA
Thuja Smaragd (szmaragd) - dostępnyz gruntu0,80m-2,5m20 -120 zł
Thuja Smaragd (szmaragd)C 5,0L100-120cmBrak
Thuja Smaragd (szmaragd)C 7,5L130cmBrak